Aktualitet

Kryetari i PLL z.Axhami. Bashkimi rreth Legaliteti, kthen shpresën tek e djathta.

Bashkimi rreth PLL, kthen besimin tek e djathta!Sot klasa politike, drejtuese dhe qeverisëse për rreth 30-vite në Shqipëri, në misionin e vet në shumë aspekte detyruese të saj ndaj qytetarëve, ka humber besimin ndaj tyre.Kjo klasë politike qeverisëse dhe vendimmarrëse, subjektet politike që ato përfaqêsojnë nuk e kanë më besimin e elektoratit në përgjithësi dhe dita dites po humbasin edhe…

SERBËT MBETEN PO ATO…ANTISHQIPTARË DHE PROVOKUES…

SERBËT MBETEN PO ATO…ANTISHQIPTARË DHE PROVOKUES…Djegia e Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe ndërhyrjet në Zveçan janë të qëllimshme. Akte të tilla terroriste kriminale, sido e nga kushdo që kryhen, e kanë burimin tek politika e mbrapsht e Beogradit zyrtarë.Këto akte të fundit janë akte kriminale e terroriste, shkelin integritetin e Kosovës duke cenuar rëndë edhe paqen…

Kryetar i PLL. Kosova sot e pavarur, Serbia të qëndroj larg saj.

KOSOVA ËSHTË SOT E PAVARUR DHE PRET BASHKIMIN ME SHQIPËRINË MËMË.SERBET MË KOT NUK BINDEN E NUK HEQIN DORË NGA PLANET DJALLËZORE SHEKULLORE TË TYRE.Kosova sot është një shtet i pavarur dhe pret të antarësohet në shumë organizma të tjerë ndërkombëtarë e bashkimin me pjesën tjetër kombëtare Shqiptare.Vetë Serbia e di mire se nuk mund të bëje si ka bërë…

Kryetari i PLL z.Axhami. Gjithmonë në krah të SHBA-së në luftë kundër terrorizmit e në mbrotje të lirisë.

Si sot me 11 shtator 2001, sulmi terrorist kundër "Kullave Binjake" Terrorizmi mbjell vrasje, frikë e panik, kunder kujtdo dhe pa marrë parasysh pasojat, prandaj të gjithë duhet të jemi të bashkuar në luftë kunder tij.Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë bota përkujtojnë sot sulmin terrorist të vitit 2001 që i mori jetën 2977 personave nga shumë vende…

PLL. z.AXHAMI. Kthimi i xhandarmarise standart per rend e qetesi.

Kthimi i xhandarmarisë domosdoshmeri dhe standart për rend e qetësi.PARTIA LEVIZJA E LEGALITETIT.PLL si gjithmonë ka ndjekur me shqetesim të madh problemet që lidhen me rendin e qetesinë në vend si një detyre shtetare për mbrojtjen e jetës së qytetateve.Si dhe shihet në vazhdimesi në Shqiperi nuk egziston rendi e qetesia dhe qytetaret nuk ndjehen të sigurtë për një jetë…

Kryetari i PLL z.Axhami. Uron Ditën e Pavarësisë Kosovës!

Gëzuar Ditën e Pavarësisë KOSOVË?????!Gëzuar të gjithë bashkombas kudo ku janë!Sot duhet të kujtojmë me nder e respekt të gjithë ata që luftuan dhe sakrifikuan në dekada për lirinë dhe dinjitetine tonë kombëtarê.Sa më shpejt bashkim kombëtar????.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…