Kallëzim

Kryetari i PLL. Letër te hapur Ministres Kultures znj. MARGARITI.

LETËR E HAPUR DREJTUAR MINISTRES SË KULTURËS znj. Elva MARGARITI.Kryesia e PARTISË LEVIZJA E LEGALITETIT ju drejtohet publikisht Ju për të marrë masat e domosdoshme nga ana institucionit që Ju drejtoni për sa më poshtë:Prej shumë kohësh përmes zërit të qytetareve dhe atij mediatik është dhënë alarmi për demtimin, deri në rrezik shkaterrimi të Urës së Zogut, ndërtuar mbi lumin…

Kryetar i PLL z.Axhami. Kur nuk ka drejtësi nuk ka demokraci!

Kur nuk ka drejtësi nuk ka demokraci!Shpëtim AXHAMIKryetar i PLL.Krimi elektoral ka pjellë gjithmonë kriza, pa u dënuar ai nuk ka stabilitet politik dhe ekonomik.Mënyra e mbylljes së hetimeve për dosjen 184, tregon se në Shqipëri është e vështirë që të vendoset drejtësi.Pushimi i çeshtjes për eksponentët, kryesorë manipulatorë, drejtuesë të shtetit e të PS, dhe mos hetimi si duhet…

PLL deklaron. Amnistia fiskale amniston krimin dhe korrupsionin politik.

Deklaratë për shtyp e PLL.Amnistia fiskale amniston krimin dhe korrupsionin politikPartia Levizja e Legalitetit, duke u njohur me projektligjin në lidhje me amnistinë fiskale deklaron, se ky projektligjj hedh në vetvete hije të mëdha dyshimi abuzim dhe lë vend për të ambistuar krimin dhe korrupsionin politik.Për PLL, ky projektligj do të krijojë hapësira dhe mundësi për të justifikuar paratë dhe…

Deklarate për shtyp e PLL.

Partia Lëvizja e Legalitetit, ka ndjekur përcjellur dhe ka qenë aktive në zhvillimet e fundit politike në vend, pas prishjes mafioze të TK.Për PLL, ashtu si edhe kemi deklaruar më parë, çdo tymnajë e krijuar nga faktorët përcaktues të kryerjes së reformës zgjedhore në këtë kohë, ka për qëllim në mos kryerjen e kësaj reforme në kohen e duhur dhe…

P.s. veç me nder nderkombtaret mos na i nxirrni si justifikim......

Mbas keti akti anti civilizues, anti kulture, anti histori, kriminal e mbi te tana antikombtar te shembjes se TK dhe menyres tinzake, tipike sllavo-komunist te planifikuem prej dyshes ma te urryeme e te rrezikshme te pokitikes shqiptare, rama-veliaj, e zbatueme prej dordolecave proletare qe te sjell ndermend shkatrrimin e kishave e xhamijave ashte imperative qe:Kryetari i opozites s'bashku me aleatet…

Historia përsëritet! Të reagojmë pa qenë von se diktatura na mbërriti te dera.

Përsëritet historia e ardhjes së diktaturës po nga bijtë e etërve. Një mazhorancë parlamentare por aspak përfaqësuese e shqiptarëve, ardhur në pushtet me njëmijë e një intriga e makinacione, sot me pushtetin e rrëmbyer nga shqiptarët shemb simbolin e rezistencës demokratike qytetare. E dhimbshme të jesh dëshmitar kur tirania dhe arroganca sundon mbi lirinë. Siç po e ndiqni dhe nga…
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…