Opinione

Qytetaria kërkon masa qeveritare pë të shpëtuar nga shkatërrimi Urën e Zogut.

– Organizata Sebastia, e shqetësuar nga dëmtimi i rëndë që ka pësuar në vitin e fundit ura e Milotit, njohur gjërsisht si “Ura e Zogut” ka vendosur të zhvillojë një protestë ku kërkon mbrojtjen e dinjitetit të historisë shqiptare. Ura e Zogut, një nga asetet e trashëgimisë kulturore të Kurbinit, e ndërtuar në vitin 1927 rrezikon shembjen dhe banorët e…

Kryetari i PLL .AXHAMI: SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT MERITOJNË MË TEPËR!

SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT MERITOJNË MË TEPËR!MOMENTI I RIDIMENSIONIMIT TË SË DJATHTËS AKT FISNIKËRIE KOMBËTARE I DOMOSDOSHËM.Sot, vendi yne gjendet para sfidave të mëdhe ku situata politike, ekonomike e sociale nuk është ajo që duhej dhe meritojnë qytetarët.-Vendi po shpopullohet dhe tendenca e kujtdo, sidomos e rinisë mbetet për tu larguar.-Çdo institucion dhe i gjithë shteti po rrëshqet drejt një regjimi…

PLL. Të ndryshojë kushtetuta duke filluar me kthimin e mbretërisë.

PO, KUSHTETUTA DUHET TË NDRYSHOJ, POR FILLIMISHT TË NDRYSHOJË NENI I PARË I SAJ! NENI 1. SHQIPËRIA ËSHTË MONARKI KUSHTETUESE PARLAMENTARE E TRASHIGUESHME. PARTIA LĒVIZJA E LEGALITETIT. Partia Lëvizja e Legalitetit, si gjithmonë, e ka parë dhe e shikon si domosdoshmëri ndryshimin e kushtetutës aktuale të Shqipërisë. Kjo kushtetutë që nga viti 2008, kur ajo u miratua me dakortësi PD-PS,…

Nga: Ilir SECI. “REVOLUCIONI I QERSHORIT”

Nji nga nenshtresat e vetedijes kolektive shqiptare që e mban gjallë mendësinë enveriste edhe sot e kesaj dite asht pikerisht ajo nenshtresa e krijueme si rezultat i propagandes së pareshtun 47 vjeçare të fallsifikimit të historise kombetare…Propaganda e ka aftësinë që fale perseritjes së panderpreme, në kushtet e nji sistemi totalitar ku mungon ballafaqimi, arrin me ngurtesue si bindje në…

PLL. Të sigurohet jeta e çdo shtetasi.

Shteti duhet të marrë masa për sigurinë e jetës per shtetasit vet!PARTIA LEVIZJA E LEGALITETIT.PLL përcjell me shqetësim çdo aksident, incident apo çdo akt tjeter kriminal që vë ne rrëzik sigurinē e jetës së qytetarëve.Duke i shprehur ngushëllime familjarë të viktimave të sotme si rezultat i aksidentit ne aksin Levan-Vlore, PLL ju bën thirrje të gjitha strukturave shtetërore të rrisin…

E ARDHMJA E SE DJATHES MBETET PARTIA E LEGALITETIT

Siç dihet boterisht Partia Demokratike dhe Partia Socialiste, jane te vetmet parti qe kan mbijetura nga vendet ish-komuniste, dhe gjithashtu jane pothuajse te njejtat figura qe kane themeluar keto dy parti. Mbijetesa e ketyre partive ka ardhur per shkak te dominimit te tyre ne spektrin politiko shqiptar dhe ne mbeshtejte te njera tjeteres pavarsisht spektrit te tyre. Keta dy parti…
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…