Politikë

Redaksionale: Idealisti i djathtë dhe Partia Levizja e Legalitetit.

Idealisti i djathte dhe Partia Levizja e Legalitetit. Te jesh idealist do te thote te perkrahesh, te besosh dhe kontribosh pa asnje kusht per idealet e programet qe ti beson dhe i pranon, te mos shitesh e te mos tundohesh para asnje shantazhi apo joshje. Sot pas 30-vitesh pluralizem ka shume prej tyre qe kane qendruar te palekunder ashtu si…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, rrit varfërinë në kryeqytet

Me 30 dhjetor 2015 Këshilli Bashkiak I Tiranes miratoj porpozimin e kryetarit te Bashkise së Tiranës per rritjen e cmimit te transporti public ne kryeqytet nga 30 ne 40 lekë. Kjo procedur u krye ne kushte e mungeses se plote te transparences. Gjithashtu, ne faqen zyrtare te te Bashkisë së Tiranës nuk u publikua axhenda e mbledhjese se Keshillit Bashkia…

Kryetari i PLL z.Axhami. Një regjim i kriminalizuar shkel çdo standart demokratik për pushtet.

PERPARA NJË REGJIMI TË KRIMINALIZUAR NUK ESHTE E LEHTE TE FITOSH ZGJEDHJE NE MENYRE DEMOKRATIKE!Gjithçka ishte e inskenuar hap pas hapi dhe çdo institucion shtetëror si një makineri vjedhjeje e manipulimi u vu në shërbim të deformimit të vullnetit qytatarë.Kjo për fatin e keq nisi nga institucionet me të larta shtetërore të cilat në një shtetdemokratik duhet të luajnë thjeshtë…

Kryetari i PLL THIRRJE PËR BASHKIMIN E TË GJITHËVE.

LEGALISTË-ZOGISTE E KUSHDO TJETËR ËSHTË MOMENTI TË BASHKOJMË POTENCIALET TONA.Të dashur legalistë-zogistë, nacionalistë atdhetarë e kushdo tjeter me banim e rezident në Shqipëri apo jashtë saj:Edhe pak ditë na ndajnë nga dita ku ne shqiptarët do të flasim nëpërmjet votës tonë se kush do të jetë qeverisja e ardhshme e jona.Tashmë çdo ditë e më tepër po kuptohet se shumica…

Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit z.Shpëtim AXHAMI prezanton kandidatin për deputet z.Petrit DODA-Qarkun Tiranë.

Pas nënshkrimit të koalicionit me PD dhe zyrtarizimit të kandidaturave, legalistët nuk kanë kohë të humbasin, por të motivuar dhe të angazhuar për të patur një rezultat historik, kanë hartuar një strategji që synon maksimalizimin e votës, duke intensifikuar takime dhe bashkëbisedime me qytetarë, anëtarë, mbështetës dhe simpatizantë të kësaj force politike.Ditën e sotme, përfaqësuesit e kësaj partie, nën drejtimin…

Kryetari i PLL. Koha për ndryshim e për zhvillime të reja!

Koha për ndryshim e për zhvillime të reja!Është Momenti!Për “shkundje” të madhe e për të i dhënë fund kapjes së gjithçkaje prej një grupi të vogël të paskrupujsh, për një pastrim total shpresëdhënës duke i hapur rrugë një modeli të ri politik për zhvillim e drejtësi.Eshtë momenti jo thjeshtë për një rotacion politik, por për ndryshim rrënjësor, për nje shtet…
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…