Politikë

Njoftim për gjithë opininin. PLL, vazhdon aksion politik në bazë.

PLL, rinis takimet në bazë, të gjithë në aksion, të ç’montojmë ketë mazhorancë për të sjellim shpresën dhe zhvillimin për shqiptarët.Këtë të Shtunë, me datë 06.06.2020 në selinë e PLL Tiranë, u zhvillua mbledhja e kryesisë për këtë degë.Pas analizes së punës së bërë nga kryetari i deges PLL Tiranë z.Edison Toro, e mori fjalën kryetari i PLL z.Shpetim AXHAMI,…

Kryetari i PLL Axhami. Goditja e mediave, rrezikon demokracinë

Shpëtim Axhami: Goditja e medias-errëson demokracin!Gjobitja dhe mbyllja e TV-Ora eshtë një ngjarje tjetër skandaloze, ku demokracia tek ne vazhdon të goditet.Mbylllja e mediave dhe mohimi i fjalës së lirë, është kalaja e fundit për të errësuar realitetin aktual duke minuar demokracinë dhe duke forcuar autoratirizmin politik qeverisës.Këto veprime të njepasnjeshme të ditëve të fundit, ku futet edhe tendenca për…

Deklaratë për shtyp e PLL.

Deklaratë për shtyp e PLL.Të largojmë këtë mazhorancë, e të kthejmë besimin duke ndryshuar sistemin.Partia Lëvizja e Legalitetit, përcolli me shqetësim Sondashin e Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim të publikuar sot në Tiranë, në lidhje me Opinionin Publik mbi Besimin në Qeverisje.Sondazhi zbuloi një besim të ulët dhe në rënie të qytetarëve ndaj gjithë institucioneve shtetërore e politike në vend,…

Kryetari i PLL. OPOZITA PARA PËRGJEGJËSISË KOMBËTARE, KËRKOHET STRATEGJI E RE POST-COVID-19

Eshtë prishur çdo ekuilibër!Opozita para përgjegjësisë kombëtare, kërkohet strategji e re Post-COVID-19Tashmë po vjen momenti, dhe ne dalngadalë, do tē dalim nga izolimi pandemik i detyruar, e deri diku i fryrë prej atyre që ju interesonte.COVID-19, mendoj, se një pjese të politikanëve shqiptarë i’u interesoj deri diku, kjo pasi ata u vunē përpara dilemës, se cili duhet të ishte hapi…

Kerkohet ndihmë ekonomike dhe jo ndryshime ne kodin penal.

 Deklaratë e PLL.Nga Shpëtim AxhamiPartia Levizja e Legalitetit ngre shqetesimin e saj, në lidhje me ndryshimet që kërkohen të i bëhen sot kodit penal, nga nje parlament jo ligjitim.Sot qytetarët shqiptarë, kanë më teper se kurdoherë nevojë për ndihme dhe mbeshtetje ekonomike, qetesi shpirterore dhe psikologjike dhe jo për urdhëra dhe masa ligjore ndeshkuese ekstreme.Sejcili prej nesh duhet dhe është…

Kryetari i PLL Axhami. Hapja e bizneseve per tu perjashtuar nga skema e perfitimeve.

Edhe toleranca ndaj bizneseve me paramendim, per tu perjashtuar nga perfitimi.Hapen Kancelaritë - shkolla të mbyllura...Hapen Gomisterit - makinat nuk levizin...Hapen Libraritë. - shpia biblotekë për libra nuk ka lek...Tre biznese që kur të hapen, për momentin besoj nuk bejnë asnje lloj xhiro, por do të përjashtohen nga çdo përfitim i paketës së miratuar.Urojmë të hapen gjithë bizneset një ditë…
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…