Politikë

Legalistët, Axhami: Zgjedhje të parakohshme ndalojnë shkatërrimin e ekonomisë, krimi me qeverinë në simbiozë

Kryetari i PLL z.Shpetim Axhami, i ftuar në emisionin Aktualitet në kanalin televiziv Faxnews, folir në lidhje me situatën aktuale ndër të tjera për: 1-Kapja e shtetit dhe e Gjykates Kushtetuese synohet kryesisht: a.Për të bërë të ligjshme zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. b.Per të bërë legjitim parlamentin aktual me 122 deputetë, ndërkohë kur kushtetuta kērkon 140. c.Për të i…
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…